Máte chuť na kvalitnú kávu?

Ste gurmán kvalitnej kávy alebo čaju. Potrpíte si na perfektne pripravenú kávu z profesionálnych kávovarov?

Mnoho kaviarní a cukrární si stavia svoju reputáciu na základe profesionálne pripravenej kávy. Kávovary profi sú drahšia záležitosť, ale určite sa oplatí do kaviarní a cukrární, kde je veľká návštevnosť zákazníkov. Oproti cukrárňam si kaviareň musí stáť za profesionálne pripravenou kávou. Je teda samozrejmosťou, že v kaviarňach môžete dostať to pravé. Na svete existujú stovky druhov káv. Kaviarne si tiež musia zvoliť správny výber kávy, na základe chuti a druhu. Medzi dva základné druhy patrí ARABICA a ROBUSTA. Rozdiel medzi týmito dvoma druhmi je jednoduchý. ARABICA je jemnejšia a krémovejšia oproti zrnám z robusty, ktoré sú horkejšie a nemajú výraznú chuť.

V každom nápojovom lístku vám ponúknu základnú kávu, ale len v profesionálnych kaviarňach ponúknu špecializované druhy káv.

 

Druhy ponúkaných káv

Medzi ne radíme espresso, espresso doppio, espresso macchiato, ristreto, americano, café latte, capuccino, capuccino modern a flat white.

Každá kaviareň ponúka určité typy káv, je len na vás, ktorý z týchto typov vám zachutí. Medzi obľúbené intenzívnejšie kávy patrí espresso, ktoré sa delí na piccolo, lungo a doppio. Medzi ďalšie patrí espresso macchiato, ristretto, americano, caffé latte, capuccino, capuccino modern a flat white. Každý typ kávy má daný postup pre prípravu, neexistuje žiadny iný postup. Čokoľvek iné je ZLE!

Nielen cukrárne a kaviarne majú na výber kávu z profesionálnych kávovarov. Vyrábjú sa aj kávovary pro restaurace. Dostať v reštaurácii kvalitne pripravenú kávu však nie je podmienkou. Väčšinou v luxusnejších podnikoch, je z čoho vyberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post