Ako pripraviť vynikajúci kokteil? 

Čo vás ako prvé napadne, keď sa povie kokteil? Väčšine ľudí sa hneď vybaví slnko, hudba, priatelia a pohoda. Vedeli ste, že samotné slovo kokteil je odvodené od slova Coctel? Coctel bola dcéra mexického kráľa, ktorá pripravovala vojakom lahodný nápoj, ktorému nikto nedokázal odolať. Skomolením jej mena americkými vojakmi sa až dodnes ujal názov Cocktail.

Čo považujeme za kokteil a čo k tomu budete potrebovať?

Zoznámte sa

Za kokteil považujeme nápoj, ktorý je zmiešaný z niekoľkých rôznych nápojových a ovocných (nielen) surovín. Miešaním koktailov sa zaoberajú špecialisti, ktorým sa nepovie inak ako barmani. Barmani, ktorí naozaj svoje ,, remeslo „ovládajú, dokážu predvádzať nevídané akrobacie s pohármi, ľadom alebo fľašami s miešanými nápojmi.

Nebojte sa však, že pripraviť si doma kokteil je nadľudský výkon. Nie je to zas až také ťažké, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Koktejl si vyrobíte pokojne sami doma, a to v podstate zo surovín, ktoré ponúkne vaša špajza. Chutiam a skúšaniu surovín sa medze nekladú.

Hlavné rozdelenie koktejlov je zaiste alkoholický a nealkoholický variant. Záleží, pre ktorú príležitosť sa rozhodnete koktejl vyrobiť.

 Čo je potrebné k výrobe koktejlu?

Koktejlový šejker, koktejlové miešatka alebo barové sitko. Áno, toto využívajú barmani, ale vy to doma určite potrebovať, ako napríklad špeciálne koktejlové miešatka nebudete. K príprave domáceho kokteilu vám pokojne postačia väčšie poháre a lyžice na prípadné premiešanie, ktoré vám koktejlové miešatka  vynahradia. A čo sa týka surovín, tam to záleží čisto na vašej chuti alebo kreativite, ako budete určité chute spájať.

Ak by ste ale predsa len zatúžili po ozajstnom koktejle so všetkým čo k tomu patrí – na internete nájdete recepty na koktejly rôznych chutí, vôní a farieb, tak s chuťou do toho!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Post